You are here

Share page with AddThis

Syngenta Flowers® wzbogaca swoją ofertę

Aktualności
21.08.2018
Syngenta Flowers® wzbogaca swoją ofertę

Syngenta Flowers® przygotowała szereg inicjatyw zwiększających asortyment oferowanych odmian roślin jednorocznych w tym begonii i warzyw, bylin, poinsecji i innych.

Przejęcie Floranova

Nasze „partnerstwo” zakończyło się przejęciem. Syngenta właśnie pomyślnie zakończyła transakcję przejęcia firmy Floranova, hodowcy kwiatów i warzyw do przydomowych ogródków, o ugruntowanej pozycji. Floranova posiada bogatą ofertę oraz jest obecna w ponad 50 krajach.

Jesteśmy zadowoleni z tego ważnego przejęcia, gdyż wzmacnia ono naszą działalność na wiele sposobów. Floranova wnosi atrakcyjną ofertę roślin, w tym nasiona ważnych gatunków takich jak pelargonia, petunia, begonia, szałwia, katarantus, bratek wielkokwiatowy i miniaturowy oraz nagietek, w tym wyróżniającą się linię warzyw sprzedawanych pod marką Vegetalis.

Podczas 40 lat pełnej sukcesów działalności Floranova opracowała atrakcyjną ofertę nasion kwiatów i warzyw do uprawy amatorskiej. Nawiązała również partnerstwa na wschodzących, szybko rozwijających się rynkach oraz opracowała technologie produkcji, przetwarzania i zabezpieczania nasion. Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów, zapewni nam obecność na dodatkowych rynkach.

Syngenta i Floranova będą kontynuować działanie jako niezależne spółki. Utrzymają własną dystrybucję i odróżniające pozycjonowanie produktów. Pozycjonowanie marek spółki będzie odrębne i w dużej mierze uzupełniające.

Syngenta i Floranova będą współpracować w obszarach takich jak produkcja i przetwarzanie nasion oraz będą korzystać z technologii hodowli w celu zwiększenia wzajemnych możliwości. Połączenie wiedzy fachowej, ofert i bazy klientów spółek Floranova i Syngenta umożliwi nam lepsze spełnianie potrzeb producentów na rynkach rozwiniętych i wschodzących.

ThinkPlantsTM

Syngenta Flowers® wprowadziła również ekscytującą inicjatywę marketingową wraz ze spółką Danziger w USA i Kanadzie, łącząc bogate oferty bylin obu firm. Połączona oferta będzie się nazywać ThinkPlants™, a jej zadaniem będzie wzmocnienie zaangażowania obu firm na rzecz producentów, pośredników i handlowców.

Również Kapiteyn udostępni swoją ofertę za pośrednictwem ThinkPlants™, hodowca i dostawca Captain Callas oraz Unex USA, dostawca kłączy i bulw bylin.

Poinsecja

W międzyczasie Syngenta Flowers® i Beekenkamp Plants ogłosiły nową inicjatywę łączącą wyjątkowe oferty poinsecji obu firm oraz ich łańcuch dostaw w sezonie 2019.

To partnerstwo będzie funkcjonować jedynie na rynku amerykańskim.

De Wit Export

Spółka Syngenta Flowers® nabyła również wyłączne prawa do oferty begonii Grace od przedsiębiorstwa De Wit Export. Będziemy sprzedawać begonię Grace na całym świecie. Z niecierpliwością oczekujemy wprowadzenia na rynek tej atrakcyjnej dla naszych klientów begonii.

Te inicjatywy wzmocnią naszą ofertę, dzięki czemu stanie się ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla producentów.