You are here

Share page with AddThis

Seria Delta poprawiła się o 45 procent

Aktualności
01.07.2019

Produkty w naszym asortymencie podlegają stałym badaniom. Celem zespołu badawczo-rozwojowego jest ciągłe doskonalenie jakości kwiatów. To samo odnosi się do serii Delta, która od 2012 roku została poprawiona o ponad 45%. Menedżer ds. produktu Ronald Karsenbarg opowiada więcej o ulepszeniach.

„Czasami wydaje się, że nic się nie dzieje w przypadku bratków Delta, ale w ostatnich latach udoskonaliliśmy i wymieniliśmy ponad 45% kolorów w tej serii”, mówi Ronald Karsenbarg. Jeśli chodzi o cechy wymagające poprawy, kładziemy nacisk na wczesność, pokrój roślin i wyrównanie. „Delta odznacza się coraz lepszym wyrównaniem pokroju roślin oraz terminu kwitnienia pomiędzy kolorami. I to jest jej bardzo ważna cecha”.

Łatwa w produkcji i transporcie
Ale jest więcej tematów, które hodowcy stawiają w centrum uwagi. „W hodowli koncentrujemy się również na zwartym pokroju i dobrym krzewieniu się, co sprawia, że ​​rośliny są łatwe w produkcji, jak również nie wyciągają się podczas transportu.”

Niezawodna
„Delta istnieje już od 25 lat, ośmielę się powiedzieć, że jest to najbardziej niezawodna seria bratków wielkokwiatowych na rynku. Delta będzie gotowa na czas, nawet przy braku światła. Nie ‘wybuchnie’ też w bardzo gorących okresach”, mówi Ronald.„ Delta jest niezawodna przez cały rok. Odznacza się doskonałym kiełkowaniem, szeroką gamą kolorów oraz długotrwałym kwitnieniem. Bratki Delta obficiej kwitną niż inne, porównywalne odmiany. ”

Delta Speedy
Delta Speedy jest częścią serii Delta. „Delta Speedy to wyselekcjonowane odmiany odpowiednie do ‘programowalnej’ uprawy. Jeżeli producent ma dostarczyć towar na precyzyjnie określony termin np. w trzecim dniu w tygodniu 8, możemy pomóc w osiągnięciu tego celu ”, wyjaśnia Ronald.„ Delta Speedy przeznaczona jest do krótkiej uprawy, czyli można ją posadzić zaraz po poinsecji i przygotować produkt w 8 tygodni. Do szybkiej produkcji pasuje również seria mini bratków Deltini, o krótkim cyklu uprawy. ”