You are here

Share page with AddThis

Farma w Etiopii przyczynia się do próby pobicia rekordu sadzenia 200 milionów drzew w ciągu jednego dnia

Aktualności
18.10.2019

Zespół Syngenta Flowers w Etiopii w dniu 29 lipca posadził 2975 drzew na swoim terenie i wokół niego. Dzięki tej niesamowitej akcji pracownicy naszej firmy przyczynili się do światowego rekordu - sadzenia 200 milionów drzew w ciągu jednego dnia.

Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że obszar lasów w Etiopii spadł z 35% całkowitej powierzchni na początku XX wieku do nieco ponad 4% w 2000 roku. Etiopia ma na celu przeciwdziałanie skutkom wylesiania i zmian klimatu w kraju narażonym na suszę, a głównym celem jest sadzenie 4 miliardów drzew między majem a październikiem 2019 r.

Rząd kraju ogłosił kampanię mającą na celu posadzenie 200 milionów drzew w ciągu jednego dnia, która odbyła się 29 lipca. „Syngenta troszczy się o środowisko, a pracownicy Syngenty w Etiopii chcieli skorzystać z okazji i wziąć udział w tej akcji w obydwu lokalizacjach firmy”, mówi Zinabu Tebeje Molla, szef produkcji na farmie w Etiopii. „Te lokalizacje to oraz farma w Lome Wereda / Kolba goda kebele.”

Każdy zespół (łącznie 50 osób) miał swój własny obszar do sadzenia drzew. Zespół techniczny posadził 815 drzew w rejonie Dyke. Pracownicy zajmujący się przygotowaniem posiłków dla pracowników posadzili 132 drzewa oczywiście wokół stołówek. Poza tym zespoły służb ogólnych, biur, produkcji pelargonii, Pump House i ochrony zebrały się, aby posadzić łącznie 3.175 drzew na terenie firmy i wokół.

Wspólnie przyczynili się do ustanowienia nowego rekordu świata - cel sadzenia 200 milionów drzew w Etiopii został zdecydowanie przekroczony. Pod koniec dnia w Etiopii posadzono ponad 353 milionów drzew. Poprzedni rekord świata zanotowano w Indiach, gdzie w ciągu jednego dnia posadzono 67 milionów drzew.